Často kladené otázky

Kolik tisk na zeď stojí?


Cena tisku za m2 závisí na několika faktorech. Zejména však na typu podkladu, rozlišení motivu, prostředí a další. Jednoduše nám zašlete váš požadavek a my vám v krátké době odpovíme.
Jakou předlohu / motiv mohu použít?


V podstatě dokážeme na zeď přenést jakýkoliv motiv, který chcete! Fotografii, grafiku, text nebo třeba váš oblíbený obrázek z dětství. Fantazii se meze nekladou. Z naší zkušenosti víme, že je vhodné, aby měl motiv rozlišení alespoň 150 DPI, ideálně však víc. Umíme až 700 DPI. Nejste si jisti, svou předlohou, chcete ji vylepšit nebo třeba máte myšlenku a chcete ji přivést na svět? Naše designérka a grafička Nela vám ráda pomůže s finalizováním vašeho motivu na vaši zeď.
Nejlepším zdrojem inspirace je samozřejmě internet. Nám se například osvědčil portál www.SHUTTERSTOCK.com kde naleznete tisíce motivů a fotografií v nejlepší tiskové kvalitě.
Jak dlouho tisk trvá?


Od chvíle, kdy k vám přijedeme, potřebujeme max. 5-10 minut pro složení stroje. Po té vám ještě miniprojektorem nasimulujeme, jak bude váš motiv vypadat na zdi a doladíme finální velikost a pozici. Délka samotného tisku záleží na několika faktorech. Pohybuje se však od 1,8 do 4 m2 / hodinu. Pro představu: Samotný tisk motivu o rozměru 2 x 2 m2 zabere přibližně 1,5 - 2 hodiny.
Jak dlouho tisk na zdi vydrží?


Díky technologii UV tisku, se můžete zdi bez obav dotknout několik vteřin po nanesení. Garantujeme barevnou stabilitu 12 roků v suchém vytápěném prostředí a
3 roky ve venkovních podmínkách. Toto lze však prodloužit dodatečným nanesením ochranných prvků, jako je třeba lak, apod.
Na jaké materiály lze tisknout?


Vertikální tisk může být aplikován na téměř jakýkoliv materiál.
Mimo jiné také
- Kov - Beton - Dřevo - Omítka - Cihla - Sklo a další Pokud máte specifický druh povrchu, neváhejte se na nás obrátit. Jsme velmi kreativní.
Může být tisk odstraněn?


Ano. Motiv můžete například přetřít jednou až dvěma vrstvami barvy v případě omítky. V případě dřeva nebo betonu může být zbroušen. Ze skleněného podkladu lze odstranit skalpelem nebo žiletkou.
Jak velké formáty lze tisknout?


Váš motiv může být až 4 metry vysoký, přičemž jeho šířka je víceméně neomezená. Chcete motiv vyšší než 4 metry? I s těmito formáty si dokážeme poradit. Řekněte nám o vašem projektu více.
Může být podklad nerovný?


Ano! Dokážeme si poradit s nerovnostmi na stěně až do +10cm od zdi. Například: nerovné kamenné zdi nebo profilované dřevěné obložení
Budu muset před vaším příjezdem dělat přípravy, jako třeba zakrývat zařízení?


Nic takového není třeba. Během naší návštěvy neukápne ani kapka barvy, tisk je absolutně bez zápachu a používáme pouze speciální ekologický UV inkoust vyrobený v EU, který splňuje veškerá protipožární nařízení.